LVENRUS

Tehnikas [kas tas ir un kā to iepazīt]

Maigā Bio- Enerģētika (turpmāk – MBE) ietver vairāk kā 30 dažādas tehnikas. Te skaidrosim dažas no tām.

Dzīves Traumas līnija – diagnostikas veikšanas metode par traumām, kas iegūtas dzīves laikā. To veic terapeits sadarbojoties ar klientu, atzīmējot konspektīvi visas traumatiskās pieredzes, sākot no ieņemšanas brīža līdz pašreizējam vecumam. Metode tiek izmantota diagnosticēšanai turpmākā darba virziena un tehniku izvēlei. Dzīves traumu līnija parāda shematiski gan klientam, gan terapeitam dzīves scenāriju iespējamos cēloņus.

Tauriņu pieskāriena masāža – Evas Raihas izveidota masāža. Sākotnēji izmantota zīdaiņu masāžai, vēlāk kā tehnika dažādu vecumu cilvēkiem. Izmanto kā dziedniecisku tehniku dzīvības enerģijas plūsmas atjaunošanai ķermenī. Pieskāriens ir kā „tauriņa lidojums”, ļoti viegls, saudzīgs un maigs. Efektīva tehnika lietošanai ar zīdaiņiem kopš piedzimšanas brīža, lai integrētu dzemdību pieredzi. Tāpat izmantojama grūtniecības laikā, dzemdībās sāpju starplaikos vai pēc dzemdībām, lai palīdzētu atgūt enerģiju. Tikpat izmantojama arī hiperaktīviem bērniem, pie saslimšanām vai ja ir grūtības aizmigt. Šī tehnika var būt arīdzan labs palīgs paliatīvajā aprūpē esošajiem cilvēkiem. Ir nopērkams mācību DVD latviešu valodā (skat.sadaļu preces).

Segmentālā atbruņošana – balstīta uz klasiskās ķermeņa terapijas pamatiem. V.Raiha (Wilhem Reich) teorija par ķermeņa 7 segmentiem - acu, mutes, kakla, krūšu, diafragmas, vēdera un iegurņa. Izmantojama pakāpeniskai bruņu kausēšanai segmentos. Šī tehnika ir pamats visai MBE metodei.

Maigās Bio-Enerģētikas balanss – tehnika integrēta no polaritāšu terapijas. Izmanto, lai sabalansētu enerģiju ķermenī pēc operācijām, kaulu lūzumiem, zoba izraušanas. Arī situācijās, ja cilvēkam ir sajūta, ka ķermenis un sajūtas ir kā atdalīti; ja cilvēks saka, viņš neko ķermenī nejūt. Laba tehnika iesākuma sesijās sākot darbu ar klientu.

Metamorfoze – pārvērtības kā kāpura pārvēršanās par tauriņu.

Sākotnēji izmantota kā tehnika attīstības veicināšanai (motorika, runa, intelekts) bērniem. Vēlāk Eva to pārveidoja kā metodi agrīno traumu dziedināšanai. Tehnika tiek veikta uz kāju pēdām, uz t.s. dzīves līnijas pēdas iekšpusē. Stimulējot šīs līnijas punktus, tie reflektējas mugurkaulā, kur saglabājušās agrīnās atmiņas par laiku dzemdē. Efektīva metode tiem, kas ir dzimuši kā negribēti, neplānoti bērni, kuru dzīves traumu līnijā ir informācija par traumām embrionālajā periodā u.c.

Laba tehnika bērniem ar attīstības traucējumiem. Īsajā versijā izmanto arī grūtniecēm, lai ievadītu enerģiju iegurnī un dzemdē. Situācijās, kad ir tuvas grūtniecības, kad pirms grūtniecības bijis aborts un dzemde nav paspējusi sadzīt un „sasilt”, uzkrājot enerģiju. Tāpat izmantojama cilvēkiem, kam ir iegurņa rajona saslimšanas, piemēram, sievietēm - aborta draudi, neiestājas grūtniecība - , vīriešiem - prostatas problēmas u.c.

Dzimšanas psihodrāma – atkārtota dzimšanas pieredzes „izspēlēšana”, tuvinot maksimāli reālajai pieredzei un ievērojot visus drošības nosacījumus un principu – minimāla stimulācija, maksimālai reakcijai! Tehniku izmanto cilvēkiem, kam ir dzemdību laikā piedzīvotas traumas.

Psihofonā elpošana – laba metode grūtniecības periodā. Eva Raiha šo tehniku daudz izmantoja arī dzemdību laikā. Palīdz atjaunot enerģijas plūsmu caur visiem ķermeņa segmentiem, atverot iegurņa segmentu un atvieglojot dzemdību procesu.

Tauriņu pieskāriena peristaltiskā masāža – šīs masāžas laikā tiek izmantots stetoskops, lai dzirdētu enerģijas plūsmas atbrīvošanos un izmaiņas gremošanas traktā. Tās pamatā ir reflekss starp ādas nervu receptoriem un zarnu traktu. Izmanto, ja dzīves traumas līnijā parādās informācija par gremošanas trakta problēmām un citām gludās muskulatūras bruņām.

Orgona sega (orgona akumulators) – Vilhelms Raihs atklāja Orgonu, jeb Orgona enerģiju, kuru var akumulēt ar tērauda vilnas un dabisku materiālu palīdzību. Segu, uzklājot uz ķermeņa, izmanto enerģijas plūsmas atjaunošanai, stabilizācijai ķermenī. Ļoti labi darbojas, ja ir zems asinsspiediens, zema enerģijas plūsma ķermenī, saslimšanu sākuma stadijās u.c.

Baha ziedu esences- homeopātiskas ziedu esences. Eva tās bieži izmantoja dzemdībās un terapijas laikā starp sesijām, lai palīdzētu klientiem smagos emocionālajos stāvokļos.

Dziedinošā lūgšana – aizlūgums par traumu dziedināšanu.

Spļaušanas terapija - klients tiek aicināts izspļaut (burtiskā nozīmē), tā vietā, lai visu norītu atpakaļ kopā ar neizpaustajām emocijām un neapmierinātajām vajadzībām.

Kraniālais balanss - tehnika pārņemta un integrēta no kraniosakrālās terapijas metodes. Izmanto, lai palīdzētu izvadīt enerģijas pārlādi galvā, mazinātu galvassāpes, pēc galvas traumām u.c.

Brazīļu pirkstu masāža – izmanto ātrai ķermeņa enerģijas līdzsvarošanai, pēcoperāciju sāpju un galvassāpju mazināšanai, bērniem pie saslimšanām u.c.

Dziedināšana ar mīlestību un pieskārienu – meditatīvas tehnikas integrētas no polaritāšu terapijas.

Citas tehnikas – darbs ar sērām; darbs ar attiecībām; emociju izpaušana; transakcionālās analīzes elementi; novokaīna izvadīšana no ķermeņa; Reiki u.c.www.1st-studio.de