LVENRUS

Vēsture [īsi par Evu Raihu]

Eva Raiha

Dzimusi 1924. gada 27.aprīlī psihoanalītiķu ģimenē Vīnē, Austrijā. Bērnībā mācījusies pēc Montesori apmācības programmas, vēlāk apmeklējusi meiteņu ģimnāziju. 30. gadu politiski nemierīgās situācijas dēļ dzīvojusi gan Vīnē, gan Berlīnē un Prāgā. 1938. gadā glābjoties no nacistu fašisma, kopā ar māti emigrējusi uz Ameriku. Mācījusies Bruklinas un Bernardas koledžās. 24 gadu vecumā beigusi Pensilvānijas Sieviešu Medicīnas koledžu.

40.gados Eva kļuva par tēva tuvāko asistentu, strādāja viņa laboratorijā, piedalījās Orgona enerģijas pētījumos un Oranura eksperimentā. 1951.-1952.gadā strādāja Hārlemas slimnīcā Ņujorkā priekšlaicīgi dzimušo bērnu nodaļā, izmantojot iegūtās zināšanas par enerģijas dabu, pielietojot Tauriņu pieskāriena masāžu un orgona akumulatoru.

1975. gadā E.Raiha sāka vadīt seminārus Amerikā un no 1976. gada līdz 1992. gadam ceļoja pa visu pasauli kā skolotāja, lektore un terapeite. Šo 17 gadu laikā apmeklējusi 30 valstis Eiropā, vadījusi seminārus Latīņamerikā, Japānā un Austrālijā, kā arī niansēs izstrādājusi un attīstījusi Maigo Bio-Enerģētiku.

Pēc neliela insulta 1992.gadā pārtauca aktīvu darbu.

Veltījusi savu dzīvi “laba sākuma” koncepcijai: gribēts bērns, dabiskas dzemdības, dzemdību izglītība un sagatavošanās dzemdībām, mazuļu masāža. Savā ārstes praksē strādāja ar pacientiem, kuriem bija nepieciešama bioloģiska uzlāde. Traumu un apdegumu gadījumos izmantoja medicīnisko orgonu terapiju un orgona enerģijas akumulatoru (orgonu segu). Strādāja ar cilvēku pamatvajadzībām, pieņēma mājas dzemdības un bija klāt, cilvēkiem atstājot šo dzīvi.
Viņas galvenais mērķis bija, “lai cilvēce kļūtu cilvēciska”.

R.Overlijs: “Eva netaupīja sevi, strādājot cilvēces labā. Viņa bieži piekrita strādāt par niecīgu samaksu tā vietā, lai, izmantojot savas zināšanas, kļūtu bagāta. 1990. gadā par savu darbu un dzīvesveidu Eva tika apbalvota ar Sudraba ordeni kā Austrijas Goda pilsone. Viņa dzīvoja vienkārši, lai citi varētu vienkārši dzīvot.” (citāts no grāmatas “Gentle Bio-Energetics. Theory and tools for everyone”).

2008.gada 10.augustā meitas Renātes Moisas aprūpēta Eva Raiha nomira.

Ričards Overlijs

www.gentlebio-energetics.com

Dzimis 1942. gada 10. jūnijā Jangstovnā, Ohaijo štatā rūpniecības inženiera un bankas darbinieces ģimenē. Mācījies Libertijas visusskolā un Vestminsteras koledžā, tad Dienvid-Baptistu Teoloģijas seminārā. 1968.gadā ordinēts ASV baptistu baznīcas mācītājs.

Apguvis Transakcionālās analīzes metodi, radiksa terapiju, polaritāšu terapiju pie Alana Sīgala; licenzēts masāžas un ķermeņa terapeits; Kopš 1972.gada strādājis Ģimenes pakalpojumu asociāciju Varenē, Ohaijo kā terapeits un ģimenes konsultants. 1981.gadā uzsācis psihoterapeita privātpraksi Brukfīldā, Ohaijo.

1985. gadā saticis Evu Raihu, bijis viņas students un vēlāk asistents. Kopš tā laika strādā kā MBE terapeits, lektors, pasniedzējs.

R.Overlijs ir vairāku grāmatu autors:

  • “Maigās Bio-Enerģētikas teorija un metodes ikvienam”
  • “Evas Raihas Tauriņu pieskāriena masāža”
  • “Polaritāšu terapijas rokasgrāmata izmantojot Maigo Bio-Enerģētiku” (sadarbība ar līdzautori Sandru Tompkins)

Kā arī dažādiem MBE un polaritāšu mācību materiāliem DVD un CD formātos.

Ričards ir ASV Maigās Bio-Enerģētikas institūta (bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir popularizēt Evas Raihas darbu visā pasaulē) direktors un viens no dibinātājiem.

R.Overlijs daudzus gadus vadījis MBE, Polaritāšu terapijas seminārus, „Dziedināšanu ar mīlestību un pieskārienu” seminārus ASV, tagad arī Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Singapūrā, Malaizijā u.c.

Ričards Overlijs ir pārņēmis Evas iesākto darbu, mācot tālāk cilvēkiem ne tikai teoriju un tehnikas, bet arī cilvēku mīlestību un sirds atvērtību.www.1st-studio.de